OSP Słubice
Szerszenie zagrażają dziecom

Szerszenie zagrażają dziecom

Rozpoczął się nowy rok szkolny i szerszenie zaczęły być uciążliwe i niebezpieczne w miejscach, w których dotychczas nikt ich nie dostrzegał.

Dziś, 1 września otrzymaliśmy informację od Wójta Gminy Słubice o szerszeniach znajdujących się przy drodze gminnej. Po otrzymaniu zgody MSK w Płocku udaliśmy się do miejscowości Wiączemin Polski.

Do zgłoszenia wyjechaliśmy zastępem 369[M]26 SLRt Ford Transit.

Na miejscu okazało się, iż szerszenie znajdują się w spróchniałym pniu, pozostałości po drzewie, bezpośrednio przy kładce, będącej najkrótszą drogą do znajdującej się nieopodal szkoły oraz sąsiedniego sklepu. Jest to droga, którą często pokonują dzieci i ich rodzice, zwłaszcza podczas roku szkolnego. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, iż jedno z dzieci zostało w dniu dzisiejszym zaatakowane przez owada, na szczęście nie stało się mu nic poważnego.

Strażacy w kombinezonach ochronnych, przy pomocy drabiny dostali się na odpowiednią wysokość i podali specjalny środek chemiczny do wnętrza drzewa oraz na zewnątrz przy dziurze, którą owady wykorzystywały jako wejście. Pień został zabezpieczony, niestety nie było możliwości usunięcia gniazda, które pozostało wewnątrz, ale uniemożliwiono do niego dostęp owadom.

Po zakończonych działaniach zastęp udał się w drogę powrotną do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+