OSP Słubice
Szerszenie w natarciu

Szerszenie w natarciu

Aktywność szerszeni i os wzrasta z dnia na dzień, co widoczne jest gołym okiem. Jest to uciążliwe, ale przede wszystkim zagrażać może ludzkiemu życiu i zdrowiu.

Dziś, 12 sierpnia w godzinach wieczornych, zgodnie z dyspozycją MSK w Płocku udaliśmy się do miejscowości Świniary w gminie Słubice, celem likwidacji gniazda szerszeni.

Do zgłoszenia wyjechaliśmy zastępem 369[M]26 SLRt Ford Transit.

Na miejscu okazało się, iż szerszenie znajdują się w pniu drzewa, na znacznej wysokości, a dodatkowo brak jest dostępu do samego kokona. Ratownicy w specjalnych kombinezonach ochronnych, uzbrojeni w środek chemiczny, dostali się do prawdopodobnego "wejścia" przy pomocą drabiny. Aktywność szerszeni w samym pniu była bardzo duża. Środek podany został do wewnątrz pnia. Reakcją szerszeni była ucieczka, miejsce zostało uszczelnione, ponieważ kokon pozostawał ciągle wewnątrz. Miejsce wymaga ponownego sprawdzenia i ewentualnych kolejnych działań w razie zaistnienia takiej potrzeby.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do koszar.

Przypominamy, gniazda os i szerszeni zagrażające bezpośrednio bezpieczeństwu, przede wszystkim osób starszych i dzieci, zgłaszać należy pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej - 998.

Dołącz do nas
Google+