OSP Słubice
Szerszenie w przewodzie wentylacyjnym

Szerszenie w przewodzie wentylacyjnym

Wysoka temperatura i brak opadów powoduje wzmożoną aktywność os i szerszeni. Niestety mogą one stanowić poważne zagrożenie dla ludzkiego życia i zdrowia.

Dziś, 11 sierpnia w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowanie przez MSK w Płocku do usunięcia gniazda szerszeni, znajdującego się w kominie domu mieszkalnego w miejscowości Studzieniec, gmina Słubice.

Do zgłoszenia udaliśmy się zastępem 369[M]26 SLRt Ford Transit.

Na miejscu okazało się, iż szerszenie ulokowały swoje gniazdo w przewodzie wentylacyjnym komina i "zaglądają" do lokatorów domu przez kratki wentylacyjne, co w przypadku obecności dzieci stanowi już duże niebezpieczeństwo.

Pierwszym etapem działań było ubranie specjalnych ochronnych kombinezonów, a następnie dostanie się na dach, gdzie przy pomocy specjalnego środka chemicznego szerszenie zostały ogłuszone. Po tej czynności kokon został usunięty w bezpieczne miejsce.

Po zakończonych działaniach zastęp wrócił do strażnicy.

Przypominamy, gniazda os i szerszeni zagrażające bezpośrednio bezpieczeństwu, przede wszystkim osób starszych i dzieci, zgłaszać należy pod numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej - 998.

Dołącz do nas
Google+