OSP Słubice
Pożar lasu w miejscowości Alfonsów

Pożar lasu w miejscowości Alfonsów

Przy wysokich temperaturach i wyschniętej ściółce prędzej czy później można spodziewać się pożarów traw lub lasów. Często przyczyną pożarów jest bezmyślne zaprószenie ognia, ale czy zawsze bezmyślne?

Dziś, 5 sierpnia w godzinach popołudniowych, zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do pożaru lasu w miejscowości Alfonsów, gmina Słubice.

Do akcji udaliśmy się zastępem 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu okazało się że płonie ściółka w lesie, na szczęście na niezbyt dużej powierzchni, oraz zajmować się zaczynają pojedyncze drzewa. Rozwinięta została linia główna z jednego odcinka W-75, zakończona rozdzielaczem, oraz dwie linie gaśnicze - odpowiednio po dwa i trzy odcinki węża W-52. Pożar został w porę przyłapany, w taki sposób aby nie rozprzestrzenił się na dalszą część lasu. Następnie cały teren pożaru oraz teren przylegający został gruntownie przelany i ponownie sprawdzony. Przy tym zdarzeniu bardzo duże znaczenie miał czas przybycia na miejsce, gdyby pożar szalał dłużej, zagrożenie oraz straty byłyby większe.

Obok nas na miejscu działał również zastęp 362[M]25 GCBA MAN z JRG 2 w Płocku.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do strażnicy, gdzie uporządkowany został sprzęt używany podczas działań.

Zwracajmy uwagę na to co dzieje się dokoła nas. Nienaturalne zadymienie oraz inne oznaki pożaru zgłaszajmy natychmiast na numer alarmowy 998 (numer alarmowy Państwowej Straży Pożarnej) lub 112 (ogólny numer alarmowy).

Dołącz do nas
Google+