OSP Słubice
Gałąź zagraża linii energetycznej i drodze lokalnej

Gałąź zagraża linii energetycznej i drodze lokalnej

Podczas nawałnicy i po niej gałęzie były groźne zarówno dla poruszających się po drogach, jak i dla linii energetycznych, czego doświadczyliśmy już na ul. Płockiej.

Wczoraj, 19 lipca w godzinach wieczornych, zostaliśmy powiadomieni przez mieszkańców o gałęzi, której złamanie wiązałoby się z zerwaniem linii energetycznej. Dyspozycję w tej sprawie otrzymaliśmy również z MSK w Płocku.

Do zdarzenia w pierwszej kolejności udał się zastęp SLOp Toyota Hilux, który ocenił sytuację, uprzątnął drobne połamane gałęzie oraz zabezpieczył miejsce. W następnej kolejności dotarły również zastępy GBA Mercedes-Benz Atego, który zakończył działania przy transformatorze oraz SLRt, który usunął drzewo z linii energetycznej na ul. Płockiej.

Na miejscu okazało się, iż  jedna z gałęzi drzewa została powalona przez wiatr, natomiast dwie pozostałe pochylone są w kierunku linii i lokalnej drogi gminnej. Zapadła decyzja o wycięciu dwóch pozostałych gałęzi. Przy pomocy drabiny na znacznej wysokości zaczepiona została lina, która z drugiej strony podczepiona została do ciągnika rolnicze, z jego pomocą udało się "położyć" gałęzie w odpowiednie miejsce, nie uszkadzając przy tym linii.

Działania były dość żmudne i długotrwałe, po ich zakończeniu zastępy GBA i SLRt wróciły do bazy, natomiast zastęp SLOp udał się do kolejnych "drobnych" zdarzeń.

Dołącz do nas
Google+