OSP Słubice
Pożar pod linią energetyczną

Pożar pod linią energetyczną

Przyzwyczajeni jesteśmy do dyspozycji wydawanych przez MSK, ale dziś miała miejsce sytuacja wyjątkowa, telefon otrzymaliśmy bezpośrednio od świadka zdarzenia. Niestety po próbie oddzwonienia telefon nie odpowiadał. Nie można bagatelizować żadnych zgłoszeń, nawet potencjalnie fałszywych, więc po porozumieniu z MSK skierowaliśmy się w podane miejsce.

Dziś, 17 lipca w godzinach popołudniowych, po zgodnie MSK w Płocku udaliśmy się do zgłoszonego w dziwny sposób pożaru lasu w miejscowości Grzybów, gm. Słubice.

Do akcji wyjechaliśmy zastępem GBA Mercedes-Benz Atego.

Po dotarciu na miejsce, okazało się, iż faktycznie płonie las, na szczęście na niewielkim obszarze, ale przy delikatnych podmuchach wiatru bardzo szybko mógł się rozprzestrzenić. Pożar opanowany został poprzez podanie wody w natarciu. Następnie cały teren i teren przyległy został gruntownie przelany aby nie dopuścić do ponownego rozgorzenia ognia.

Na miejscu pojawił się również zastęp GCBA z JRG nr 2 w Płocku, który teren pożaru oraz teren przyległy przelał i zabezpieczył za pomocą działka samochodowego. Naa miejscu pojawił się również przedstawiciel służby leśnej, ale jak się okazało teren objęty pożarem znajdował się na terenie prywatnym.

Po zakończeniu działań, zastęp uzupełnił wodę w zbiorniku i wrócił do strażnicy.

Miejsce pożaru znajdowało się bezpośrednio pod linią energetyczną i prawdopodobną przyczyną pożaru była iskra z tej właśnie linii.

Przy tej okazji przypominamy, iż wszelkie zgłoszenia niebezpieczeństw należy kierować pod numer 998 (telefon Państwowej Straży Pożarnej) lub 112 (ogólny numer alarmowy), ponieważ tylko przy zgodzie i dyspozycji MSK możemy udać się na miejsce zdarzenia. Zgłoszenia kierowane bezpośrednio do nas, muszą być dodatkowo przez nas zgłoszone do MSK, co zdecydowanie wydłuża czas oczekiwania na służby.

Dołącz do nas
Google+