OSP Słubice
Pożar lasu w Wymyślu Nowym

Pożar lasu w Wymyślu Nowym

Pożary lasów w okolicach gminy Słubice oraz na jej terenie stają się plagą. Czy można mówić o podpalaczu? Są przesłanki, które na to wskazują, ale nie nam to oceniać. Mamy tylko nadzieję, że ta osoba opamięta się zanim dojdzie do tragedii i komuś stanie się krzywda.

Wczoraj, 15 czerwca w późnych godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku na pogranicze Wymyśla Nowego (gmina Gąbin) i Wymyśla Polskiego (Gmina Słubice) do pożaru lasu. Po dotarciu na miejsce okazało się, iż jest to Wymyśle Nowe.

Do akcji udaliśmy się zastępem GBA Mercedes-Benz Atego oraz po pewnym czasie jako wsparcie osobowe SLOp Toyota Hilux.

Na miejscu tuż przed nami pojawiła się jednostka z OSP Gąbin, samochodem GCBA MAN. Po szybkim rozpoznaniu rozwinęliśmy linię główną zakończoną rozdzielaczem oraz w pierwszej kolejności jedną linię gaśniczą, w celu przyłapania pożaru. Działanie przyniosło zamierzony rezultat, ponieważ ogień nie rozprzestrzenił się. Kolejnym etapem działań było gruntowne przelanie terenu, które wymagało dużej ilości wody.

Obok naszej jednostki na miejscu działały również dwa zastępy GCBA z OSP Gąbin, jeden zastęp GCBA z JRG nr 2 w Płocku oraz OSP Juliszew, który zabezpieczył stanowisko wodne. Dodatkowo na miejscu pojawiły się również służby leśne.

Ostatecznie spaleniu uległo ok. 1 ha, w większości poszycia leśnego i mniejszych drzew. Szczęśliwie pożar został w porę opanowany.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do koszar, gdzie nastąpiło żmudne mycie i czyszczenie sprzętu.

Dołącz do nas
Google+