OSP Słubice
Kolejny raz płonie las w Grzybowie

Kolejny raz płonie las w Grzybowie

Kolejny pożar lasu jednego dnia, utrzymująca się susza i upały nie wróżą nic dobrego dla lasów, które coraz częściej płoną na terenie naszej gminy.

Dziś, 12 czerwca, po raz drugi zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do pożaru lasu. Tym razem we wczesnych godzinach porannych mieliśmy udać się do miejscowości Grzybów, w gminie Słubice.

Do akcji wyjechaliśmy zastępem GBA Mercedes-Benz Atego.

Na miejscu dokonaliśmy szybkiego rozpoznania, z którego wynikało, iż płonie "zagajnik" jednak ogień posunięty jest głęboko w kierunku lasu. Rozwinięta została linia główna z jednego odcinka W-75 oraz dwie linie gaśnicze po dwa odcinki W-52 każda. Po wstępnym "przyłapaniu" pożaru nastąpiliśmy do gruntownego przelewania, do którego niezbędne było dotankowywanie kolejnych zbiorników wody.

Po zakończonych działaniach na miejscu, ponownie napełniliśmy zbiornik, a następnie przystąpiliśmy do dość żmudnych działań związanych z czyszczeniem i suszeniem sprzętu. "Kosmetyka" miała miejsce już w koszarach, tak aby w każdej chwili samochód gotowy był do ponownego wyjazdu.

Dołącz do nas
Google+