OSP Słubice
Kolejny pożar lasu

Kolejny pożar lasu

Duże nasłonecznienie, wysokie temperatury oraz panująca w lasach susza są świetnymi warunkami do wystąpienia pożaru. Pamiętajmy, że często jeden niedopałek, czy szklana butelka wyrzucona w lesie może spowodować poważny pożar.

Wczoraj, 3 czerwca, w godzinach wieczornych zostaliśmy zadysponowani przez MSK do pożaru lasu w miejscowości Alfonsów, gmina Słubice.

Do akcji udaliśmy się zastępem GBA Mercedes-Benz Atego oraz jako wsparcie osobowe SLOp Toyota Hilux.

Dojazd do miejsca zdarzenia był utrudniony, ale na szczęście, przed naszym przyjazdem, pożar zlokalizowała jednostka OSP Juliszew zaalarmowana przez okolicznych mieszkańców.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia nastąpiło szybkie rozpoznanie. Następnie został podany prąd wody z linii szybkiego natarcia oraz rozwinięta została linia gaśnicza z odcinków W-52.

Pożar objął obszar ok. 0,5 ha, na szczęście służby zostały zaalarmowane w odpowiednim momencie.

Po opanowaniu sytuacji i wstępnym przelaniu, nastąpiło ponowne sprawdzenie oraz przelanie niepewnych miejsc w taki sposób, aby nie dopuścić do ponownego rozgorzenia ognia.

Na miejscu obok OSP Słubice działały również zastępy z JRG 2 w Płocku, OSP Gąbin, OSP Juliszew oraz po przekazaniu miejsca leśnikom OSP Łaziska.

Dołącz do nas
Google+