OSP Słubice
Pożar lasu w Grzybowie

Pożar lasu w Grzybowie

Pożary lasów są bardzo groźne zwłaszcza przy wiejącym wietrze. Są one bardzo niebezpieczne i nawet niewielkie z pozoru pożary mogą przerodzić się w gigantyczne i siejące ogromne spustoszenie kataklizmy, które ciężko jest opanować

Dziś, 30 maja, w godzinach popołudniowych zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do pożaru lasu w miejscowości Grzybów, gm. Słubice (zadziwiające jest to, że w sezonie wiosenno-letnim w miejscowości Grzybów las płonie bardzo często).

Do akcji udaliśmy się zastępem GBA Mercedes-Benz Atego.

Po dotarciu na miejsce zobaczyliśmy pożar lasu będący w fazie początkowej. Po szybkim rozpoznaniu podaliśmy w pierwszej kolejności wodę z linii szybkiego natarcia, a następnie jedną linię gaśniczą W-52. Miejsce zostało przelane wodą, w taki sposób aby nie dopuścić do ponownego rozgorzenia ognia. Przed odjazdem miejsce zostało ponownie sprawdzone, a następnie zastęp zatankował wodę i wrócił do koszar.

Obok nas w akcji uczestniczył również zastęp JRG 2 w Płocku oraz OSP Gąbin.

W tej sytuacji przed dużym zagrożeniem uchroniła szybka informacja od okolicznych mieszkańców oraz szybka interwencja. Jest to najlepszy przykład na to aby zwracać uwagę na to co dzieje się dokoła nas.

 

Dołącz do nas
Google+