OSP Słubice
Wypadek - Honda uderza w Fiata

Wypadek - Honda uderza w Fiata

Poranne zamglenia, nieuwaga oraz nadmierna prędkość mogą prowadzić do wypadków. Nawet na wydawałoby się "czarnym" asfalcie trzeba uważać na wiele różnych zagrożeń.

Dziś, 25 lutego ok. godziny 7:40 zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do wypadku drogowego w miejscowości Budy, Gmina Słubice, w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575.

Do akcji udaliśmy się GBA Mercedes-Benz Atego. Na miejscu zastaliśmy dwa pojazdy znajdujące się na drodze oraz zespół pogotowia ratunkowego.

Do naszych zadań należało odłączenie akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Po pewnym czasie dotarły również dwa zastępy z JRG nr 2 w Płocku, kolejna załoga pogotowia ratunkowego oraz policja.

Po otrzymaniu dyspozycji od policji o konieczności zamknięcia drogi na miejsce przybył SLOp Toyota Hilux, który udał się do miejscowości Wymyśle Polskie w celu kierowania pojazdów na objazdy.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierujący Fiatem Punto - 80 letni mieszkaniec gminy Słubice wymusił pierwszeństwo przejazdu na prawidłowo jadącej Hondzie Civic, którą kierował mieszkaniec powiatu sochaczewskiego. Kierujący Fiatem Punto został przewieziony do szpitala.

Droga przez ponad 3 godziny była zablokowana.

Dołącz do nas
Google+