OSP Słubice
Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Śmiertelne potrącenie rowerzysty

Niestety nieoświetleni rowerzyści są dla kierowców niemal niewidoczni, zwłaszcza wtedy, gdy występują opady śniegu, a z przeciwka nadjeżdża inny pojazd.

Dziś, 4 lutego ok. godziny 18:30 zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do miejscowości Łaziska, gm. Słubice, do zabezpieczenia miejsca wypadku drogowego z udziałem rowerzysty, jak się niestety okazało wypadku śmiertelnego.

Na miejsce udaliśmy się zastępem GLBMRt Ford Transit. 

Do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca wypadku, oświetlenie miejsca zdarzenia oraz na zakończenie sprzątnięcie elementów znajdujących się na drodze. Wypadek miał miejsce na drodze lokalnej o znikomym natężeniu ruchu. Przez ponad 3 godziny droga była całkowicie zablokowana.

Jeszcze przed naszym przybyciem na miejsce obecne tam już był zespół Pogotowia Ratunkowego, który stwierdził zgon oraz jedna załoga policji.

Ze wstępnych nieoficjalnych ustaleń wynika, iż potrącona śmiertelnie rowerzystka poruszała się nieoświetlona środkiem jezdni, prowadząc rower. Kierujący samochodem osobowym marki ford był trzeźwy.

Po zakończeniu działań policji usunęliśmy z drogi elementy karoserii, a następnie wróciliśmy do koszar.

Niestety dzisiejsze zdarzenie to kolejne potrącenie ze skutkiem śmiertelnym w niedługim odstępie czasu. Pamiętajmy, że kamizelka odblaskowa może uratować życie!

Dołącz do nas
Google+