OSP Słubice
Samochód uderza w rowerzystę

Samochód uderza w rowerzystę

Rowerzyści poruszający się po zmroku po nieoświetlonych drogach są bardzo często narażeni na to, iż nie zostaną w odpowiednim momencie dostrzeżeni przez prowadzących samochody.

Dziś, 21 stycznia ok. godziny 18:20 zostaliśmy zadysponowani przez MSK w Płocku do zabezpieczenia miejsca wypadku drogowego w miejscowości Studzieniec, gm. Słubice z udziałem samochodu osobowego oraz rowerzysty. Wypadek miał miejsce w ciągu drogi wojewódzkiej nr 575.

Do zdarzenia udaliśmy się GLBMRt Ford Transit.

Po dotarciu na miejsce przed przyjazdem policji przystąpiliśmy do zabezpieczenia miejsca zdarzenia. Przed naszym przyjazdem poszkodowanemu pomocy udzielali świadkowie, następnie został on przekazany załodze Pogotowia Ratunkowego. Po dojeździe na miejsce Policja podjęła decyzję o całkowitym zamknięciu drogi oraz skierowaniu ruchu objazdami.

Poszkodowany w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala. Kierujący samochodem osobowym był trzeźwy.

Zgodnie z zaleceniami Policji do naszych zadań należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz kierowanie ruchu na objazdy w miejscowości Studzieniec (przez ul. Górną w Słubicach) oraz w miejscowości Słubice (przez miejscowości Grabowiec oraz ul. Górną).

Czynności policji na miejscu trwały prawie 4 godziny i przez cały ten czas droga była zablokowana.

Po zakończeniu działań zastęp wrócił do koszar.

Dołącz do nas
Google+