OSP Słubice
Alarm przeciwpożarowy w Szkole w Słubicach

Alarm przeciwpożarowy w Szkole w Słubicach

Zagrożenia występujące w budynkach użyteczności publicznej, szczególnie tych skupiających duże ilości dzieci i młodzieży są poważnym wyzwaniem dla zarządców budynków, ale również dla służb ratowniczych.

Dziś, 27-go września na terenie Szkoły Podstawowej w Słubicach przeprowadzono próbny alarm przeciwpożarowy. Zgodnie z założeniami ćwiczeń na obiekcie doszło do pożaru w pomieszczeniu szatni w części piwnicznej budynku. Ponadto jedna z osób została poszkodowana.

Dyrekcja oraz pracownicy Szkoły wywiązali się prawidłowo ze swoich obowiązków przeprowadzając ewakuację oraz sprawdzając obecność uczniów. Na miejsce udały się zastępy GBA i GLBA-Rt z naszej jednostki oraz GBA i GCBA z JRG nr 2 w Płocku.

W ramach ćwiczeń sprawdzona została współpraca między zarządcą budynku, a służbami ratowniczymi, łączność radiowa między zastępami i ratownikami, współpraca między zastępami oraz realizacja przedstawionych założeń. Była to również okazja do zapoznania się z obiektem.

Na zakończenie odbyła się krótka pogadanka dla wszystkich zgromadzonych na sali gimnastycznej dzieci, podczas której przypomniano o zasadach bezpiecznego zachowania się podczas wystąpienia zagrożenia.

Dziękujemy za współpracę i mamy nadzieję, że zawsze spotykać się będziemy jednie na ćwiczeniach i próbnych alarmach.

Siły i środki:

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP w Słubicach

369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily – OSP w Słubicach

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku

362[M]25 GCBA MAN TGA – JRG nr 2 w Płocku

Więcej na: https://www.ospslubice.pl/alarm-przeciwpozarowy-w-szkole-w-slubicach/

Dołącz do nas
Google+