OSP Słubice
Pożar w Szkole Podstawowej

Pożar w Szkole Podstawowej

Szczęśliwie były to tylko ćwiczenia, które przeprowadzone zostały wspólnie przez dyrekcję Szkoły Podstawowej, Publicznego Gimnazjum i Przedszkola Samorządowego w Słubicach oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Słubicach.

Wczoraj, 31-go października w godzinach przedpołudniowych otrzymaliśmy zgłoszenie o pożarze w Szkole Podstawowej w Słubicach. Do zgłoszenia udaliśmy się zastępami 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego, 369[M]68 GLBA-Rt Iveco Daily oraz 369[M]67 SH Star 28.

Na miejscu okazało się, iż uczniowie oraz pracownicy szkoły zostali ewakuowani w komplecie. Do naszych zadań należało rozpoznanie sytuacji, odcięcie dopływu prądu do budynku, działania gaśnicze oraz przeszukanie budynku pod kątem pozostałych tam osób poszkodowanych.

Do budynku wprowadzone zostały dwie roty w aparatach ochrony dróg oddechowych oraz jedna linia gaśnicza. Kolejny prąd wody podany został z kosza podnośnika na dach budynku. Pożar powstał w wyniku zwarcia instalacji elektrycznej na terenie sali gimnastycznej Szkoły. Sytuacja została opanowana, a przeszukanie budynku potwierdziło informację o ewakuacji wszystkich uczniów i nauczycieli.

Po zakończeniu działań Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka, Naczelnik – Krzysztof Dobaczewski oraz Sekretarz – Michał Dylicki odbyli krótką pogadankę dotyczącą ewakuacji. Poruszone zostały również tematy czadu oraz pożarów w przewodach spalinowych, w budynkach jednorodzinnych. Zwróciliśmy również uwagę na używanie elementów odblaskowych, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. W działaniach udział wzięli: Krzysztof Dobaczewski, Marek Tarka, Marek Bogiel, Piotr Kaczmarek, Aleksandra Witczeska, Przemysław Adamowicz, Kamil Duda, Tomasz Robak i Michał Dylicki.

Po zakończeniu działań zastępy wróciły do strażnicy.

Dołącz do nas
Google+