OSP Słubice
Dzień rozpoczęliśmy szkoleniem doskonalącym

Dzień rozpoczęliśmy szkoleniem doskonalącym

Ćwiczenia, szkolenia i treningi są nieodłącznym elementem działalności strażaków, zarówno w Państwowej Straży Pożarnej, jak i Ochotniczych Straży Pożarnych.

Dziś, 30-go czerwca, punktualnie o godzinie 8:00 w siedzibie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku rozpoczęło się szkolenie doskonalące z zakresu działań ratowniczo-gaśniczych podczas zdarzeń w ruchu drogowym. W szkoleniu udział wzięły zastępy z JRG nr 2 w Płocku, OSP w Słubicach, OSP w Dobrzykowie, OSP w Nowym Duninowie i OSP w Gąbinie.

Pierwszą częścią było spotkanie w sali szkoleniowej nowej siedziby JRG nr 2, gdzie kierujący szkoleniem przekazał zebranym najważniejsze informacje teoretyczne dotyczące zagadnień związanych z tematyką szkolenia. Następnie zastępy przemieściły się na teren „Mleczarni Radziwie”, gdzie odbyła się część praktyczna szkolenia doskonalącego, na udostępnionych przez jednego z przedsiębiorców wrakach pojazdów osobowych.

W czasie szkolenia, ratownicy z Ochotniczych Straży Pożarnych, pod okiem kolegów z JRG nr 2, mieli możliwość doskonalenia umiejętności m.in. posługiwania się narzędziami hydraulicznymi, stabilizacji pojazdów oraz udzielania pierwszej pomocy poszkodowanym podczas zdarzeń drogowych. Z naszej jednostki, w szkoleniu udział wzięli: Michał Dylicki, Przemysław Adamowicz, Kamil Duda i Bartłomiej Tomasik.

Dziękujemy wszystkim, z którymi mieliśmy dziś możliwość wspólnie uczestniczyć szkoleniu.

Zastępy biorące udział w szkoleniu:

362[M]21 GBA MAN TGM – JRG nr 2 w Płocku
369[M]16 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Nowy Duninów
369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego – OSP Słubice
369[M]40 GLBM-Rt Mercedes-Benz Sprinter – OSP Gąbin
369[M]44 GBA MAN TGM – OSP Dobrzyków

Dołącz do nas
Google+