OSP Słubice
Ostatnie ćwiczenia przed egzaminem

Ostatnie ćwiczenia przed egzaminem

Szkolenie podstawowe strażaków ratowników OSP jest jednym z trzech podstawowych warunków, jakie musi spełnić strażak ochotnik, aby móc uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Dziś, 28-go kwietnia, na zaproszenie druhów z OSP w Juliszewie, zastęp 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego, udał się do Juliszewa, gdzie odbyło się ostatnie spotkanie w ramach szkolenia podstawowego, przed jutrzejszym egzaminem. Zajęcia prowadzili druhowie z OSP w Juliszewie: Naczelnik – Marek Muras, Dariusz Woliński oraz Bogdan Nowicki. Przy realizacji założeń pomagali nasi druhowie: Naczelnik – Krzysztof Dobaczewski i Michał Dylicki.

Podczas dzisiejszego spotkania odbyło się teoretyczne podsumowanie całego kursu, ze zwróceniem uwagi na pewne, bardzo ważne, elementy. Nie zabrakło również zajęć praktycznych, które były połączeniem niemal całości wiedzy jaką kursanci winni posiąść podczas kursu. Trenowana była m.in. musztra, znajomość sprzętu pożarniczego, rozwinięcia bojowe oraz łączność . W trakcie ćwiczeń udało się wyeliminować pewne mankamenty jakie się pojawiały oraz przypomnieć wiele ważnych kwestii.

Zakończeniem ćwiczeń była zbiórka, a podsumowania dokonali: Naczelnik OSP w Juliszewie – Marek Muras, Naczelnik OSP w Słubicach – Krzysztof Dobaczewski oraz Michał Dylicki. Serdecznie dziękujemy wszystkim za miłą atmosferę podczas zajęć oraz sprawne wykonywanie poleceń. Życzymy powodzenia na egzaminie!

Dołącz do nas
Google+