OSP Słubice
Szkolenie podstawowe trwa

Szkolenie podstawowe trwa

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Juliszewie trwa szkolenie w ramach kursu podstawowego strażaków ratowników OSP.

Wczoraj, 14-go kwietnia, zastęp 369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego udał się do strażnicy OSP w Juliszewie, gdzie odbyły się kolejne zajęcie w ramach szkolenia podstawowego. Tematem zajęć było praktyczne podejście do podziału ról w zastępie podczas działań gaśniczych. Obok druhów z OSP w Juliszewie Naczelnika – Marka Murasa, Bogdana Nowickiego i Dariusza Wolińskiego w prowadzeniu zajęć pomagali nasi druhowie Marek Bogiel, Rafał Bogiel i Michał Dylicki.

Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy i wymiennie ćwiczyli na dwóch stanowiskach. Pierwsze ze stanowisk zlokalizowane było przy samochodzie GBA, od którego następowało rozwinięcie i realizowanie powierzonych zadań. Drugie stanowisko znajdowało się przy zbiorniku wodnym, a rozwinięcie odbywało się od motopompy. Podczas szkolenia kursanci zapoznani zostali w praktyce z podziałem ról w zastępie oraz podstawami dowodzenie w przypadku działań gaśniczych. Budowali oni linie główne, gaśnicze, zasilające oraz ssawne. Przypomniany został również temat podstawowej armatury wodnej i wodno-pianowej.
Ostatnim punktem wczorajszego szkolenia były symulowane działania związane z pożarem budynku mieszkalnego, gdzie znajdowały się osoby poszkodowane, a duże zadymienie i rozwijający się pożar wymagały użycia aparatów ochrony dróg oddechowych. Działania te prowadziły dwa zastępy strażaków.

Po zakończeniu szkolenia odbyła się zbiórka, podczas której podsumowania ćwiczeń praktycznych dokonali Naczelnik OSP w Juliszewie – Marek Muras i Sekretarz OSP w Słubicach – Michał Dylicki.

Serdecznie dziękujemy druhom z OSP w Juliszewie i kursantom za miłe przyjęcie i świetną atmosferę podczas szkolenia.

Dołącz do nas
Google+