OSP Słubice
Ćwiczenia w komorze dymowej – ZSP ORLEN Płock

Ćwiczenia w komorze dymowej – ZSP ORLEN Płock

Pozytywny wynik z ćwiczeń w komorze dymowej jest jednym z elementów niezbędnych do zaliczenia całego kursu w ramach szkolenia podstawowego ratowników OSP.

W minioną niedzielę, 18-go marca, dzięki uprzejmości władz ZSP PKN ORNEL i PKN ORLEN druhowie z OSP w Słubicach, OSP w Juliszewie, OSP w Piotrkówku i częściowo OSP w Łaziskach, w ramach kursu podstawowego, mogli odbyć ćwiczenia w komorze dymowej na terenie Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN w Płocku.

W ramach ćwiczeń, kursanci, z aparatami ochrony dróg oddechowych na plecach, przeszli przez urządzenia w części wydolnościowej, m.in. bieżnia i drabina bez końca, a następnie przez tor przeszkód we właściwej części komory dymowej. Ćwiczenia odbywały się pod nadzorem doświadczonych ratowników ZSP PKN ORLEN, na czele z Dowódcą zmiany – Piotrem Kluską, dowódcami plutonów oraz Naczelnikiem OSP w Juliszewie – Markiem Murasem, który jest jednocześnie ratownikiem w ZSP. Wspólnie z kursantami na ćwiczenia udał się również Sekretarz OSP w Słubicach – Michał Dylicki.

Była to również okazja do zwiedzenia i zapoznania się z podstawowym sprzętem jakim dysponują ratownicy w ZSP. Mogliśmy zobaczyć jak wygląda stanowisko kierowania w ZSP, świetlica, na której ratownicy spędzają wolny czas oraz przede wszystkim pojazdy jakimi dysponują. Trzeba przyznać, że pojazdy bojowe robią bardzo duże wrażenie. Dzięki uprzejmości strażaków ZSP mogliśmy również zobaczyć krótki pokaz możliwości jednego z najnowszych pojazdów, pierwszo-wyjazdowego samochodu GCBA na podwoziu Scania. Kursanci mieli okazję zobaczyć jakimi możliwościami dysponuje działko zderzakowe oraz działko dachowe, które są zamontowane na tym pojeździe.

Wizyta w Zakładowej Straży Pożarnej PKN ORLEN w Płocku była bardzo ciekawym, nowym doświadczeniem. W imieniu wszystkich uczestników kursu składamy serdeczne podziękowania wszystkim ratownikom z ZSP ORLEN za ciepłe przyjęcie, poświęcenie swojego czasu na przeszkolenie nas w komorze dymowej oraz otwartość i serdeczność. Szczególne podziękowania kierujemy do Dowódcy zmiany – Piotra Kluski, Dowódców plutonów, Naczelnika OSP w Juliszewie, ratownika w ZSP PKN ORLEN Płock – Marka Murasa, Gospodarza OSP w Juliszewie, ratownika w ZSP – Bogdana Nowickiego, wielu innych ratowników, z którymi się tamtego dnia spotkaliśmy oraz Sekretarza OSP w Juliszewie, ratownika w ZSP – Dariusza Wolińskiego, który również był zaangażowany w przygotowanie naszej wizyty.

Dołącz do nas
Google+