OSP Słubice
Rozpoczęło się szkolenie podstawowe

Rozpoczęło się szkolenie podstawowe

Niezbędnym elementem, aby uczestniczyć w działaniach ratowniczo-gaśniczych jako pełnoprawny ratownik OSP, jest ukończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP.

Dziś, 17-go lutego w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Juliszewie odbyło się pierwsze spotkanie w ramach szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP. Jest to historyczny moment, ponieważ po raz pierwszy na terenie naszej gminy odbywa się tego typu szkolenie, które zgodnie z programem potrwa 126 godzin. Udało się je zorganizować dzięki zaangażowaniu druhów z OSP w Juliszewie: Prezesa – Wiesława Świderskiego, Naczelnika – Marka Murasa i Sekretarza – Dariusza Wolińskiego oraz wsparciu oficerów z Komendy Miejskiej PSP w Płocku: Naczelnika Wydziału Operacyjnego – Artura Czachowskiego i Zastępcy Naczelnika – Macieja Szutowskiego. Wsparcia jednostce udzielił również Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Słubicach, na czele z Prezesem, Wójtem Gminy Słubice – Krzysztofem Dylickim.

Pierwsze spotkanie, które rozpoczęło się od spraw organizacyjnych prowadzi Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Płocku – Maciej Szutowski, a organizacyjnie wspierają go Naczelnik OSP w Juliszewie – Marek Muras, Sekretarz OSP w Juliszewie – Dariusz Woliński i Sekretarz OSP w Słubicach – Michał Dylicki.

W kursie uczestniczy w sumie kilkudziesięciu członków z jednostek: OSP w Słubicach (Ewa Jabłońska, Kamil Duda, Tomasz Robak), OSP w Juliszewie, OSP w Łaziskach i OSP w Wiączeminie Polskim oraz OSP z terenu gminy Łąck. W celu ukończenia kursu, słuchacze mają obowiązek zapoznać się z podstawowymi zagadnieniami dotyczącymi m.in. działań podczas akcji ratowniczo-gaśniczych, pozytywnie przejść próbę w komorze dymowej oraz otrzymać pozytywny wynik z egzaminu w części teoretycznej i praktycznej. Finalnie osoby, które spełnią ww. wymogi otrzymają zaświadczenie z Państwowej Straży Pożarnej, które potwierdzać będzie ukończenie szkolenia i upoważniać będzie do udziału w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Dołącz do nas
Google+