OSP Słubice
Szkolenie „Iłów 2017”

Szkolenie „Iłów 2017”

Kończący się niebawem rok był wyjątkowy pod względem zdarzeń i interwencji związanych z nawałnicami, ulewnymi opadami deszczu i silnym wiatrem.

W miniony czwartek 26-go października w Iłowie odbyło się szkolenie dla oficerów wsparcia, Dowódców Powiatowych Plutonów Ratowniczych „Ulewa” rejonu zachodniego, którego organizatorem była Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Sochaczewie, a koordynatorem Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. Szkolenie odbyło się pod kryptonimem „Iłów 2017”.

Uczestnikami szkolenia byli m.in. Zastępca Komendant Miejskiego PSP w Płocku – Andrzej Borkowski, Naczelnik Wydziału Operacyjnego – Artur Czachowski, Zastępca Naczelnika Wydziału Operacyjnego – Maciej Szutowski, Dowódca JRG nr 2 w Płocku – Mariusz Fijałkowski, a naszą jednostkę reprezentował Prezes OSP w Słubicach – Marek Tarka. W szkoleniu brali udział strażacy PSP i OSP z powiatów m.in.: sochaczewskiego, płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego.

Pierwsza część, teoretyczna, szkolenia odbyła się w sali strażnicy OSP w Iłowie gdzie poruszone zostały zagadnienia dotyczące działania plutonów „Ulewa”. Druga część, praktyczna, przeprowadzona została na terenie przepompowni w Arciechowie, gm. Iłów, gdzie zlokalizowany został sprzęt z KP PSP w Sochaczewie, OSP z terenu powiatu sochaczewskiego oraz kontenery, na wyposażeniu których znajdują się m.in. pompy elektryczne, agregat prądotwórczy i rękawy przeciwpowodziowe, z JRG nr 2 w Płocku wspierane przez ciężki samochód ratownictwa technicznego (SCRt), wyposażony w żuraw, z JRG nr 10 w Warszawie.

Dołącz do nas
Google+