OSP Słubice
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego

Ćwiczenia i doskonalenie swoich umiejętności jest są nieodłącznym elementem służby w Państwowej Straży Pożarnej oraz działalności w Ochotniczych Strażach Pożarnych.

Dziś, 14-go października w Łącku odbyły się ćwiczenia z zakresu ratownictwa technicznego, z elementami kwalifikowanej pierwszej pomocy, których organizatorem była Państwowa Straż Pożarna, a które przeprowadzili ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku. W ćwiczeniach udział wzięli ratownicy z jednostek OSP, które włączone są do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego i znajdują się w rejonie operacyjnym JRG nr 2 w Płocku, czyli OSP w Słubicach, OSP w Łącku, OSP w Gąbinie, OSP w Dobrzykowie i OSP w Nowym Duninowie.

Przed rozpoczęciem ćwiczeń odbyło się wprowadzenie, podczas którego omówiono zasady bezpiecznego udziału w ćwiczeniach i działaniach ratowniczo-gaśniczych. Poruszony został również temat nowych zagrożeń jakie mogą czyhać na ratowników podczas działań, w których możemy mieć do czynienia z pojazdami, gdzie zastosowane zostały nowe technologie.

Podczas ćwiczeń poszczególne zastępy realizowały założone cele związane głównie z wydobyciem poszkodowanego z wraku pojazdu, odpowiedniej stabilizacji pojazdu oraz odpowiedniego cięcia elementów karoserii. Była to również okazja do sprawdzenia posiadanego sprzętu oraz wymiany doświadczeń związanych z działaniami podczas zdarzeń drogowych, w tym również tych najtragiczniejszych.

Serdecznie dziękujemy ratownikom z JRG nr 2 w Płocku za profesjonalne przeprowadzenie ćwiczeń i przekazanie najważniejszych informacji i doświadczeń. Dziękujemy również druhom z pozostałych jednostek uczestniczących w ćwiczeniach za współpracę. Na każdym kroku potwierdza się fakt, że strażacy to jedna wielka rodzina!

Zastępy biorące udział w ćwiczeniach:

362[M]21 GBA MAN TGM - JRG nr 2 w Płocku
369[M]13 GLBM-Rt Renault Master - OSP Łąck
369[M]16 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP Nowy Duninów
369[M]26 GLBM-Rt Ford Transit - OSP Słubice
369[M]40 GLBM-Rt Mercedes-Benz Sprinter - OSP Gąbin
369[M]44 GBA MAN TGM - OSP Dobrzyków

Dołącz do nas
Google+