OSP Słubice
Międzypowiatowe ćwiczenia przeciwpowodziowe

Międzypowiatowe ćwiczenia przeciwpowodziowe

Kwestie przeciwpowodziowe dla jednostek OSP i PSP z miasta płocka oraz powiatów płockiego, płońskiego i sochaczewskiego, są bardzo istotne w związku z sąsiedztwem rzeki Wisły.

Wczoraj, 11-go czerwca około południa otrzymaliśmy dyspozycję ze SK KM PSP w Płocku, aby udać się do miejscowości Rakowo, w gminie Wyszogród, gdzie odbywają się ćwiczenia z zakresu ratownictwa przeciwpowodziowego.

Zgodnie z dyspozycją na miejsce udaliśmy się zastępem 369[M]53 SLOp Toyota Hilux, wraz z łodzią.

Kiedy dotarliśmy na miejsce zostaliśmy skierowani w miejsce wodowania łodzi, gdzie wspólnie z innymi jednostkami dokonaliśmy wodowania i rozpoczęliśmy działania na wodzie. Do naszych zadań należało zabezpieczenie działań ratowników, którzy sprawiali pompy, od strony wody.

W ćwiczeniach brały udział jednostki PSP i OSP wchodzące w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Jednym z istotnych celów ćwiczeń było doskonalenie współpracy między jednostkami zawodowymi i ochotniczymi z różnych powiatów.

Organizatorem ćwiczeń była Komenda Wojewódzka PSP w Warszawie, a uczestniczyły w nich jednostki podlegle pod KM PSP w Płocku, KP PSP w Płońsku i KP PSP w Sochaczewie. W sumie na miejscu ćwiczeń obecnych było kilkadziesiąt zastępów.

Zdjęcia wlasne oraz OSP Słupno.

Dołącz do nas
Google+