OSP Słubice
Egzamin - uprawnienia na podesty ruchome

Egzamin - uprawnienia na podesty ruchome

Pozyskiwanie nowego, specjalistycznego wyposażenia wymaga również posiadania odpowiednich do jego obsługi kwalifikacji.

Dziś, 13-go maja w godzinach porannych odbył się egzamin z zakresu uprawnień na podesty ruchome, który był zwieńczeniem przeprowadzonego wcześniej kursu na te właśnie urządzenia. Uprawnienia te są niezbędne do obsługi, znajdującego się na naszym wyposażeniu, podestu ruchomego, potocznie zwanego podnośnikiem z koszem. Do dzisiejszego egzaminu przystąpili: Marek Tarka, Marek Bogiel, Dominik Mićkowski, Przemysław Adamowicz i Michał Dylicki.

Egzamin przeprowadziła komisja z Urzędu Dozoru Technicznego, która jest właściwym organem do wydawania tego typu uprawnień. Składał się on z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Podczas części teoretycznej nasi druhowie odpowiadali, ustnie, na pytania egzaminacyjne. Część praktyczna polegała na obsłudze podestu, z naciskiem na sprawdzenie odpowiednich układów odpowiadających za bezpieczeństwo oraz wykonanie konkretnego zadania.

Miło jest nam poinformować, że wszyscy nasi druhowie, którzy podchodzili do egzaminu, zakończyli go z wynikiem pozytywnym. Zdobywanie kolejnych uprawnień ma na celu wzrost bezpieczeństwa mieszkańców i skuteczne wykorzystanie posiadanego sprzętu w przypadku zaistnienia takiej sytuacji.

Dołącz do nas
Google+