OSP Słubice
Kolejny wyszkolony druh w naszych szeregach

Kolejny wyszkolony druh w naszych szeregach

Jednym z najważniejszych wymogów, aby móc uczestniczyć w akcjach ratowniczych, jest ukończenie szkolenia podstawowego dla strażaków OSP.

Zgodnie z najnowszym programem, szkolenie podstawowe obejmuje teraz szerszy zakres zagadnień z elementami pierwszej pomocy oraz ratownictwa technicznego. Czas trwania to 126 godzin, podczas których przekazywane są niezbędne informacje.

Szkolenie zorganizowane zostało w jednostce OSP w Dobrzykowie, a jego uczestnikami byli głównie druhowie z jednostek z terenu Gminy Gąbin. W tym gronie znalazło się również miejsce dla naszego przedstawiciela - Przemysława Adamowicza.

Przez dwa miesiące, w każdy weekend, druhowie spotykali się w strażnicy OSP w Dobrzykowie, gdzie doskonalili techniki użytkowania sprzętu oraz nabywali niezbędną wiedzę i umiejętności. Częścią szkolenia były również ćwiczenia, zaliczenie, na komorze dymowej, które odbyły się w Ostrołęce.

Podsumowaniem szkolenia był egzamin składający się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Miło nam poinformować, że egzamin z wynikiem pozytywnym zaliczył druh Przemysław Adamowicz. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udziału i ukończenia szkolenia. Ma to istotny wpływ na wzrost bezpieczeństwa na terenie całego powiatu płockiego.

Dołącz do nas
Google+