OSP Słubice
Ćwiczenia z zakresu ratownictwa ekologicznego

Ćwiczenia z zakresu ratownictwa ekologicznego

Ćwiczenia są nieodłącznym elementem towarzyszącym strażakom. Pozwalają zapoznać się i sprawdzić sprzęt oraz odpowiednio przygotować się, eliminując błędy, do działań w chwili zaistnienia realnego zagrożenia.

Dziś, 29 maja, w godzinach popołudniowych udaliśmy się na ćwiczenia, których organizatorem była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Płocku, a które przeprowadzili strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku.

Ćwiczenia odbyły się nad brzegiem Wisły w miejscowości Popłacin, a uczestniczyli w nich druhowie z jednostek, z lewobrzeżnej części powiatu płockiego, włączonych do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego - OSP w Słubicach, OSP w Gąbinie, OSP w Dobrzykowie, OSP w Nowym Duninowie oraz OSP w Łącku. W sumie w ćwiczeniach udział wzięło ponad 30 strażaków.

Podczas ćwiczeń strażacy ochotnicy zapoznali się z wyposażeniem kontenerów przeznaczonych do neutralizacji wycieków na zbiornikach wodnych. W ramach działań złożone zostały różne rodzaje zapór oraz użyte zostały różne rodzaje zbiorników i pomp. Druhowie zapoznali się ze sposobem montażu i demontażu poszczególnych elementów oraz postępowaniem z konkretnym sprzętem.

W ćwiczeniach udział wzięły zastępy:

362[M]21 GBA MAN - JRG nr 2 w Płocku

362[M]86 SCKn Volvo - JRG nr 2 w Płocku

362[M]K1 Kontener - JRG nr 2 w Płocku

362[M]K2 Kontener - JRG nr 2 w Płocku

369[M]21 GBA Mercedes-Benz Atego - OSP w Słubicach

369[M]53 SLOp Toyota Hilux - OSP w Słubicach

369[M]44 GBA MAN - OSP w Dobrzykowie

369[M]36 SLRt Ford Transit - OSP w Nowym Duninowie

369[M]13 SLRt Renault Master - OSP w Łącku

Dołącz do nas
Google+