OSP Słubice
Obóz członków MDP w Kręsku

Obóz członków MDP w Kręsku

Okres wakacyjno-letni sprzyja wielu podróżom, wycieczkom i obozom, w tym również obozom typowo strażackim organizowanym dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych.

W dniach od 20 czerwca do 3 lipca w Ośrodku Szkoleniowo-Wypoczynkowym Straży Pożarnej w Kręsku odbywał się Obóz Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, organizowany przez Ośrodek Szkolenia w Pionkach, Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Warszawie. W obozie udział wzięło dwóch członków MDP OSP Słubice: Gabriel Jamroziński i Kamil Bolmowski.

Podczas obozu członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych poznali podstawy działań ratowniczych prowadzonych przez jednostki, zarówno Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Obok zajęć teoretycznych młodzież uczestniczyła również w zajęciach typowo praktycznych przygotowanych specjalnie dla nich. Druhowie, którzy mogli wyjechać na obóz, poznali podstawy udzielania pomocy poszkodowanym, w tym usuwanie poszkodowanych z zagrożonego miejsca, oraz trudy komory dymowej, którą przejść musi każdy ratownik PSP i OSP.

Potwierdzeniem zaangażowania w zajęcia są zaświadczenia jakie otrzymali druhowie z naszej MDP, które są potwierdzeniem ukończenia szkolenia członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. Szkolenie zorganizowane zostało przez Komendę Wojewódzką PSP w Warszawie, Fundację Edukacją i Technika Ratownictwa "EDURA" oraz Oddział Wojewódzki ZOSP RP w Warszawie.

Oprócz wymagających zajęć i służby wartowniczej młodzież miała okazje zwiedzić takie miejsca jak Malbork i Mikołajki, co dodatkowo ubarwiło cały pobyt.

Dołącz do nas
Google+