OSP Bądkowo Kościelne
Alarm bombowy !!!

Alarm bombowy !!!

W popołudniową środę do Urzędu Gminy w Brudzeniu Dużym wpłynęła informacja o podłożeniu bomby, w tym że budynku. Alarmy bombowe w tym dniu zostały ogłoszone w niemalże całym powiecie płockim oraz na terenie miasta Płocka, gdzie ewakuacja została przeprowadzona między innymi w Urzędzie Skarbowym, Urzędzie Celnym, sądach i prokuraturze. We wszystkich przypadkach alarmy okazały się być fałszywe.

Do zabezpieczenia miejsca zdarzenia udaliśmy się jednym zastępem 367[M]46 STAR GBA Po dotarciu zostaliśmy zapoznani z sytuacją przez policjantów z Posterunku Policji w Brudzeniu Dużym, którzy już przed naszym przyjazdem rozpoczęli działania. Miejsce zdarzenia zostało zabezpieczone i oczekiwaliśmy na przybycie pirotechników z KM Policji w Płocku, po przybyciu służb specjalistycznych budynek został przeszukany i po stwierdzeniu braku ładunków wybuchowych alarm został odwołany. Około godziny 21 powróciliśmy do strażnicy.

Za zgłoszenie fałszywego alarmu sprawcy grozi 8 lat pozbawienia wolności oraz pokrycie kosztów działania służb ratowniczych. 

Siły i środki:

  • 367[m]46 GBA STAR 244 - OSP Bądkowo Kościelne
  • Y216 Kia Cee'd - Posterunek Policji w Brudzeniu Dużym
  • Samochód Operacyjny Skoda Yeti - KM Policji w Płocku
Dołącz do nas
Google+