OSP Bądkowo Kościelne
Poszukiwania zaginionej osoby

Poszukiwania zaginionej osoby

W dniu wczorajszym nasza jednostka o godzinie 10.00 została zadysponowana w celu rozpoczęcia poszukiwań osoby zaginionej

      O godzinie 10.00 MSK w Płocku poinformowało nas o rozpoczęciu poszukiwań osoby zaginionej, w tym samym czasie dostaliśmy zgłoszenie od Kierownika Posterunku Policji w Brudzeniu Dużym w tej samej interwecji. Po ogłoszeniu alarmu udaliśmy się na miejsce zgrupowania sił i środków w miejscowości Brudzeń Duży przy posterunku policji. Po kilkudziesięciu minutach do miejsca zgrupowania dotarły pozostałe jednostki z Sikorza i Siecienia, a także pododdział policji z KM Policji w Płocku oraz ratownicy z JRG 1 PSP w Płocku.

  Po odprawie przeprowadzonej przez kierownika miejscowego posterunku policji asp. szt. Stanisława Kowalskiego rozdysponowano siły i środki do pobliskich miejscowości, Brudzeń Duży, Bądkowo Kościelne, Bądkowo Rochny, Janoszyce, Józefowo, w celu rozpoczęcia poszukiwań. 

     Przystąpiliśmy do poszukiwań, w trakcie których przeszukaliśmy pobliskie lasy, zarośla, nieużytki i pola, a także rzekę Skrwę oraz jezioro Józefowskie przy pomocy łodzi ratowniczych z OSP Bądkowo Kościelne i OSP Siecień. Około godziny 15 do działań dołączył policyjny śmigłowiec przeznaczony do działań ratowniczo - poszukiwawczych z KW Policji w Łodzi. Poszukiwania trwały do godziny 21.30. Osoba zaginiona odnalazła się po około 12 godzinach poszukiwań. 

     Dziękujemu wszystkim druhom za tak liczne stawienie się na alarm. 

Siły i środki:

361[M]71 SRw Mercedes Benz Atego 1329 - JRG 1 Płock

369[M]42 GBA STAR 266 - KSRG OSP Sikórz

367[M]46 GBA STAR 244, Łódź ratownicza - OSP Bądkowo Kościelne

367[M]45 SLRr Mitsubishi L200, 2 łodzie ratownicze - OSP Siecień

OSP Parzeń

Pododdział Policji - KM Policji w Płocku

Śmigłowiec policyjny PZL Świdnik W3 Sokół - KW Policji Łódź

 

Dołącz do nas
Google+