OSP Bądkowo Kościelne
Uwaga Wichura !

Uwaga Wichura !

Pracowita noc naszych druhów. W wyniku silnych i porywistych wiatrów byliśmy dysponowani do powalonych drzew na terenie gminy Brudzeń Duży.

Pierwsze zgłoszenie o powalonym drzewie dostaliśmy o godzinie 19,45 (Sobota). Zastępem GBA STAR 244 udał się do miejscowości Parzeń gdzie powalone drzewo na drodze wojewódzkiej nr 559 blokowało przejazd autobusowi lini nr 17 KM w Płocku, następnie udaliśmy się do miejscowości Brudzeń Duży gdzie na tej samej trasie usuneliśmy powalony konar drzewa, który zalegał na jednym pasie jezdni. Po zakończeniu działań w Brudzeniu, dyżurny MSK Płock poinformował nas o kolejnym powalonym drzewie w miejscowości Izabelin, gdzie natychmiast się udaliśmy, o godzinie 20,50 powróciliśmy do remizy i zgodnie z zaleceniami MSK pozostaliśmy w gotowości bojowej przez kolejne kilka godzin.

O godzine 21,35 ponownie dostaliśmy zgłoszenie o powalonym drzewie na trasie z Brudzenia do Sobowa na drodze powiatowej. Połamane konary blokujące przejazd samochodom usuneliśmy w miejscowości Strupczewo Duże, Po 30 minutach zastęp powrócił do strażnicy.

Kolejnego dnia (Niedziela) o godzinie 1,35 ten sam zastęp zostaje zadysponowany do miejscowości Janoszyce gdzie zostało powalone drzewo po usunięciu drzewa okazało się, że około 150 metrów dalej poległo kolejne drzewo, po usunięciu dwóch drzew powróciliśmy do strażnicy. W działaniach używaliśmy pilarek spalinowych oraz szczotek do oczyszczenia jezdni z gałęźi i trocin.

 

Dołącz do nas
Google+