OSP Bądkowo Kościelne
Pokaz ratownictwa podczas Dnia Rodziny w Szkole Podstawowej w Sikorzu

Pokaz ratownictwa podczas Dnia Rodziny w Szkole Podstawowej w Sikorzu

Druhowie z OSP Bądkowo Kościelne wspólnie z druhami z OSP Sikórz podczas obchodów Dnia Rodziny w Szkole Podstawowej w Sikorzu na zaproszenie Pani Dyrektor Małgorzaty Purcelewskiej zorganizowali pokaz ratownictwa technicznego i gaśniczego.

Celem pokazu było zrealizowanie przykładowego scenariusza ratowniczego, przybliżenie zagadnień dotyczących bezpieczeństwa oraz zademonstrowanie działania służb ratowniczych. 

Do fikcyjnego zdarzenia przedstawiającego samochód osobowy po zderzeniu, w którym uwięzione zostały dwie poszkodowane osoby zadysponowane zostały dwa zastępy. Po przybyciu na miejsce teren wokół pojazdu został zabezpieczony, poszkodowani otrzymali kwalifikowaną pierwszą pomoc, a następnie przystapiliśmy do wydobycia ich z samochodu. Po odcięciu drzwi i zrobieniu dostępu do poszkodowanych nastąpiła ewakuacja ich do wyznaczonego punktu opatrunkowego. 

Bardzo przydatne okazało się zbudowanie lini gaśniczej, gdyż pojazd niespodziewanie stanął w płomieniach, natychmiast ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych przystapili do ugaszenia płonącego samochodu. 

Po sprawnym opanowaniu pożaru teren został oczyszczony, a dzieci mogły przyjrzeć się z bliska miejscu zdarzenia. 

Bardzo dziękujemy Pani Dyrektor Małgorzacie Purcelewskiej za zaproszenie naszej jednostki do Szkoły Podstawowej w Sikorzu, a także dziękujemy druhom z OSP Sikórz z którymi wspólnie przygotowaliśmy profesjonalny i widowiskowy pokaz, cieszy nas fakt dobrej współpracy między jednostkami właczonymi do Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego z terenu gminy Brudzeń Duży. 

 

 

 

Dołącz do nas
Google+