OSP-RW Nowy Dwór Mazowiecki
Żeglarz ugrzązł na mieliźnie

Żeglarz ugrzązł na mieliźnie

W poniedziałek przed godziną 10 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie, zadzwonił mężczyzna płynący Wisłą do Gdańska. Okazało się że na wysokości Kępy Kazuńskiej a od strony brzegu koło Bożej Woli w gm. Jabłonna, wpłynął żaglówką na mieliznę i nie może się z niej wydostać.

W poniedziałek przed godziną 10 do dyżurnego Powiatowego Stanowiska Kierowania w Legionowie, zadzwonił mężczyzna płynący Wisłą do Gdańska. Okazało się że na wysokości Kępy Kazuńskiej a od strony brzegu koło Bożej Woli w gm. Jabłonna, wpłynął żaglówką na mieliznę i nie może się z niej wydostać. Dyspozytor informację przekazał natychmiast do PSK w Nowym Dworze Mazowieckim gdzie do działań zadysponowano Ochotniczą Straż Pożarną Ratownictwo Wodne w Nowym Dworze Mazowieckim.

Strażacy zwodowali łódź którą popłynęli do potrzebującego pomocy żeglarza. Po przymocowaniu liny do żaglówki strażacy odholowali łódź do brzegu. W żaglówce uszkodzony został ster ale właściciel sam go naprawił i dalej kontynuuje swój rejs.

W rozmowie z naszą redakcją strażacy przyznali że szlak wodny jest nie oznakowany i nie można sugerować się bojami. Nikt nie sprawdza czy dobrze wskazują i osoby płynące według znaków mogą wylądować na piaskach. Mężczyzna całą noc próbował wydostać się z przeszkody, rano zrezygnowany poprosił o pomoc strażaków.

W akcji udział wzięło 5 druhów z OSP RW.

Udział w akcji:
537-35 + łódź – OSP Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Maz

informacja

Nowodworski24 Regionalny Portal Informacyjny

 

Dołącz do nas
Google+