OSP Platerów
Pożar w Ostromęczynie: kobieta zginęła w płomieniach

Pożar w Ostromęczynie: kobieta zginęła w płomieniach

-Dzisiaj, 6 lutego o godzinie 2.35 dyżurny PSP przyjął zgłoszenie o pożarze budynków mieszkalnych w miejscowości Otromęczyn w gminie Platerów. Pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł zastęp JRG, który zastał dwa budynki mieszkalne w ogniu. Drewniany dom był już cały w płomieniach i zapadł się jego dach. W położonym około pół metra od niego domu murowanym, ogień rozprzestrzenił się na strychu w jednym z pokoi na parterze i w piwnicy.

 Mieszkańcy domu murowanego samodzielnie ewakuowali się przed przybyciem strażaków. W drewnianym domu mieszkała 84-letnia kobieta ktora niestety zgninęła w pożarze.

W akcji brało udział 8 jednostek straży pożarnej. (PSP Łosice, OSP Platerów, OSP lipno, OSP Hruszniew, OSP Stare Szpaki).  Najprawdopodobniej przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w drewnianym domu. Do położonego obok budynku ogień wdarł się przez okna. Drewniany budynek uległ całkowitemu spaleniu, w murowanym spłonął jeden pokój z wyposażeniem, piwnica i dach. Straty oszacowano na 100 tys. zł uratowane mienie na 200 tys. zł.

Dołącz do nas
Google+