OSP Sobolew
Podpalił własny dom.

Podpalił własny dom.

Rozlał łatwopalną ciecz, następnie sięgnął po ogień. Mieszkaniec Sobolewa jedną decyzją pozbawił dachu nad głową siebie i swoją żonę.

Jak udało nam się nie oficjalnie dowiedzieć, prawdopodobnie spór małżeński był przyczyną tego, że wczoraj w godzinach popołudniowych właściciel budynku mieszkalnego wylał ciecz łatwopalną w przedpokoju, po czym uległa ona zapłonowi.

- Zgłoszenie o pożarze obiektu zlokalizowanego w Sobolewie na ul. Podługi otrzymaliśmy o godzinie 15.16. Gdy na miejsce zdarzenia przybył zastęp PSP pożarem objęte było 50 procent parteru oraz część poddasza, budynku drewniano-murowanego krytego eternitem – informuje oficer prasowy PSP Garwolin, brygadier Janusz Majek.

Dwie jednostki OSP podawały z zewnątrz trzy prądy wody: dwa na parter budynku, a trzeci przez okno poddasza. Właścicielka będąca w stanie silnego wzburzenia zgłosiła złe samopoczucie i potrzebę wezwania karetki.

- Do czasu przyjazdu zespołu Pogotowia Ratunkowego ratownicy udzielili jej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Równocześnie strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych weszli do wnętrza budynku z dwoma prądami gaśniczymi wody. Po zlokalizowaniu pożaru ratownicy przystąpili do częściowej rozbiórki drewnianego stropu i ścian oraz dogaszania pogorzeliska – dodaje brygadier Majek.

Straty oszacowano na 80 tysięcy złotych. W działaniach uczestniczył zastęp PSP oraz 5 zastępów OSP.

Dołącz do nas
Google+