OSP Leśniów Wielki
Wyjazd szkoleniowy

Wyjazd szkoleniowy

23 października wyruszyliśmy z młodzieżą z projektu pt. " Moje Marzenie : Zostać Strażakiem" do Warszawy. Oprócz zwiedzania stolicy młodzi wytrwale podnosili swoją wiedzę z zakresu pożarnictwa.

W końcu nastał dzień wyjazdu z młodzieżą. Od 23 do 25 października przebywaliśmy w Warszawie. Pierwszy dzień poświęciliśmy na zwiedzanie miasta. Zobaczyliśmy m.in stare miasto , pałac prezydencki ... Po ciężkim dniu trzeba było odpocząć. Więc zorganizowaliśmy grilla, którym zakończyliśmy dzień. Było dużo śmiechu ale też zostało omówione wiele ciekawych pomysłów.

Następnego dnia odwiedziliśmy Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego przy ulicy Marymonckiej 89/91. Młodzież od samego początku była safascynowana wyposażeniem jednostki. Największą furorę zrobił wóz EMERGENCY E-ONE HURRICANE oraz MOBILAB Renault Midlum, na którym znajduje się sprzęt do ratownictwa chemiczno - ekologicznego. Zapoznaliśmy się z specyfikacją wozów jak i sprzętu, którego było naprawdę dużo. Zobaczyliśmy m.in detektory gazowe, kamerę termowizyjną, ubrania gazoszczelne... Nie sposób wymienić wszystkiego.Po wyjściu z jednostki wyruszyliśmy na lotnisko Okęcie jak i na stadion narodowy.

Dzień trzeci był dniem wyjazdu. Zdążyliśmy jedynie wejść do Muzeum Techniki gdzie zgromadzone są cenne zbiory z zakresu Polskiej techniki.

Wielkie podziękowania należą się Komendantowi Miejskiemu PSP w Warszawie za możliwość zobaczenia sprzętu jakim dysponuje Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego w Warszawie. Dziękujemy również za miłe przyjęcie w jednosce strażakom z III zmiany szczególnie chłopakom z dyspozytorni Krzysztofowi i Piotrkowi oraz Michałowi za oprowadzanie. Profesjonalnie podeśli do tematu dzięki czemu to nie było zwykłe zwiedzanie jednostki.

 

 

Projekt jest współfinansowany z programu "Młodzież w Działaniu"

Dołącz do nas
Google+