OSP Leśniów Wielki
Podsumowanie 2013 roku.

Podsumowanie 2013 roku.

W 2013 roku braliśmy udział w 7 akcjach ratowniczo-gaśniczych w tym 5 pożarów , 1 miejscowe zagrożenie oraz 1 zdarzenie na skutek silnego wiatru.

W 2013 roku braliśmy udział w 7 akcjach ratowniczo-gaśniczych w tym 5 pożarów ( 71,43 % wszystkich zdarzeń) , 1 miejscowe zagrożenie (14,29 % wszystkich zdarzeń) oraz 1 zdarzenie na skutek silnego wiatru (14,29 % wszystkich zdarzeń). Oprócz wyjazdów do działań organizowaliśmy też wewnętrzne ćwiczenia zarówno dla członków czynnych jak i MDP.

Najważniejsze wydarzenia:

4 maja obchodziliśmy dzień strażaka, który był połączony z gminnymi zawodami OSP.

5 września odbyła się inauguracja projektu pt. "Moje Marzenie : Zostać Strażakiem"  finansowanego w ramach programu Młodzież w Działaniu. Beneficjentem projektu jest Stowarzyszenie na rzecz ochrony zabytków i rozwoju kulturalno oświatowego mieszkańców Leśniowa Wielkiego, Leśniowa Małego i Sudołu, partnerami projektu jest zaś Ochotnicza Straż Pożarna w Leśniowie Wielkim oraz Publiczna Szkoła Podstawowa w Leśniowie Wielkim. Projekt został objęty patronatem medialnym na portalu remiza.com.pl . Projekt miał na celu zainteresowanie młodzieży do 18 roku życia tematyką pożarniczą. Zakończenie projektu nastąpi 13 stycznia 2014 roku.

3 października druhowie z naszej jednostki brali udział w turnieju siatkówki w partnerskiej miejscowości Leśniowa Wielkiego - Jehserig. W grze wzięło udział 6 drużyn.

22 października przeprowadziliśmy ewakuację Szkoły Podstawowej w Leśniowie Wielkim.

26 listopada odbyła się narada poświęcona ochronie lasów przed szkodnictwem oraz podsumowanie działań podejmowanych w ramach sezonu pożarowego w 2013r. na terenie Powiatu Zielonogórskiego, w której uczestniczył zarząd OSP. Celem spotkania była analiza bieżących zagrożeń oraz omówienie wspólnych zasad i trybu postępowania w zakresie zwalczania szkodnictwa leśnego oraz ochrony przeciwpożarowej lasów.

 

 

Dołącz do nas
Google+