OSP Leśniów Wielki
Podsumowanie

Podsumowanie

Od września 2013 roku trwa projekt „Moje marzenie: zostać strażakiem!” realizowany przez Stowarzyszenie na rzecz Ochrony Zabytków i Rozwoju Kulturalno - Oświatowego Mieszkańców Leśniowa Wielkiego, Leśniowa Małego i Sudołu. Środki zostały pozyskane z Programu Młodzież w działaniu.

Od września 2013 roku trwa projekt skierowany dla ludzi w wieku 10-17 lat , który ma na celu zainteresowanie młodzieży tematyką pożarniczą.

Już dwa miesiące za nami. Więc przyszedł czas na małe podsumowanie. :) Przed inauguracją projektu mieliśmy obawy czy będą chętni do wzięcia udziału, czy damy radę to wszystko ogarnąć. Było sporo problemów. Bardzo dużo motywacją jest wsparcie naszego naczelnika Jerzego Majkuta i coacha Roberta Narkuna, oraz Prezes Stowarzyszenia - Zofii Dokowicz, Burmistrza Czerwieńska – Piotra Iwanusa, Proboszcza parafii w Leśniowie Wielkim – ks. Dariusza Glamy, którzy pomagają rozwikłać najmniejsze problemy. Nie byłoby tak podniosłej atmosfery gdyby inauguracji projektu nie zaszczycili swoją obecnością : Komendant Gminny OSP – Jerzy Kuczak i Komendant Miejski PSP w Zielonej Górze – Dariusz Mach. Dużym zaszczytem były podziękowania i gratulacje od Zastępcy Lubuskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP - Waldemara Michałowskiego. Bardzo chciałbym tym osobom podziękować w imieniu grupy inicjatywnej. Gdyby nie ich pomoc nie wiadomo czy wszystko ruszyłoby w dobrą stronę.

Nie można również zapomnieć o grupie 16 osobowej biorącej udział w projekcie. Gdyby nie ich chęć do działania i dążenie do celu wiele byśmy nie osiągneli. Co tydzień systematycznie uczestniczyli w spotkaniach w remizie bądź w Wiejskim Domu Kultury, na których poruszane były tematy z zakresu pierwszej pomocy , z działalności Ochotniczych Straży Pożarnych. Uczestniczyliśmy również w wyjeździe do Warszawy. Odwiedziliśmy jednostkę ratowniczo-gaśniczą nr 6, która specjalizuje się w ratownictwie chemiczno-ekologicznym. Mogę powiedzieć, że wyjazd zintegrował naszą grupę. Po powrocie młodzież jeszcze więcej chce angażować się w życie jednostki i ma sporo nowych pomysłów.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli bardzo dziękuję. To jeszcze nie koniec projektu. :) Będziemy was informować o działaniach na bieżąco.

Pozdrawiam

Koordynator projektu - Przemysław Półrolnik

Dołącz do nas
Google+