OSP Drezdenko
Pożar balotów ze słomą

Pożar balotów ze słomą

Pożar balotów ze słomą w pobliżu "Pałacu Mierzęcin" w Mierzęcinie.

Kilka minut przed godziną 21:00 zostaliśmy zadysponowani do pożaru balotów ze słomą w miejscowości Mierzęcin (Gmina Dobiegniew). PSK w Strzelcach Krajeńskich zadysponowało 2 zastepy z naszej OSP: GBA oraz GCBA.

Po około 3 minutach od zaalarmowania ochotników przez kierowcę dyżurnego I zastęp GBA wyjechał do miejsca pożaru, Kolejny zastęp GCBA wyjechał kilka minut później z uwagi na czas dotarcia II kierowcy do jednostki z miejsca zamieszkania. Po kilkunastu minutach dotarliśmy na miejsce do oddalonego o 26km. Mierzęcina. Na miejscu znajdowały się już jednostki, które walczyły z pożarem od ponad godziny. Na placu nieopodal "Pałacu Mierzęcin" paliły się setki sztuk balotów ze słomą. Po otrzymaniu wytycznych od dowódcy akcji z PSP w Strzelach Krajeńskich podjeliśmy działania. W działaniach brały udział jednostki OSP z terenu powiatu, PSP, oraz pracownicy firmy którzy operowali ładowarką, koparką oraz ciągnikiem rolniczym z widłami.

Działania gaśnicze trwały do godziny 9 rano dnia następnego. Do zagaszenia tak wielkiej ilości balotów zużyto ponad miliona litrów wody. Punkt czerpania wody mieścił się na jeziorze mieszczącym się niedaleko miejsca pożaru. W działaniach brało udział 5 jednostek OSP Z terenu Powiatu Strzelecko-Drezdeneckiego, JRG PSP w Strzelcach Krajeńskich. W sumie 8 wozów bojowych.

Dołącz do nas
Google+