OSP Drezdenko

Groźny pożar przewodu kominowego.

Pożar przewodu kominowego na ulicy Sienkiewicza 6 w Drezdenku.

Dnia 25.01.2015r. ok. godziny 21:00 Nasza Jednostka OSP została zadysponowana przez PSK PSP w Strzelcach Krajeńskich do groźnego jak okazało się na miejscu pożaru przewodu kominowego.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia przystąpiliśmy do działań mających na celu w pierwszej kolejności zabezpieczenie miejsca zdarzenia, zlokalizowanie miejsca pożaru za pomocą kamery termowizyjnej, już po chwili okazało się, że prawdopodobnie na wskutek nieszczelnego wkładu kominowego zapaliła się przestrzeń między stropowa. Wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpiliśmy do wykonania otworów rewizyjnych w stropie pomiędzy II a III kondygnacją oraz w ścianach w mieszkaniu na II kondygnacji budynku. Po wykonaniu otworów udało się nam ugasić istniejące tam źródło ognia nie dopuszczając jednocześnie do dalszego rozprzestrzeniania się pożaru na dalsze części budynku. W trakcie wykonywanych działań cały czas sprawdzaliśmy temperaturę przewodu kominowego, stropu oraz ścian przy pomocy kamer termowizyjnych. W wyniku pożaru nikt nie doznał żadnych obrażeń a po zakończonych działaniach ratowniczo-gaśniczych, przewietrzeniu pomieszczeń wszyscy mieszkańcy wrócili do swoich domów. Straty oszacowano na 15 tysięcy złotych.

Fotorelacja na stronie PSP w Strzelcach Krajeńskich:

http://www.strazstrzelce.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=122:pozar-przewodu-kominowego-w-drezdenku&catid=8&Itemid=221

W działaniach uczestniczyły: Zastęp OSP Drezdenko oraz 2 Zastępy JRG PSP w Strzelcach Krajeńskich.

 

Dołącz do nas
Google+