OSP Drezdenko
Ćwiczenia kra lodowa

Ćwiczenia kra lodowa

Ćwiczenia pożarnicze JRG PSP Strzelce Kraj. oraz jednostek OSP KSRG z terenu Powiatu strzelecko-drezdeneckiego.

Biorąc pod uwagę zagrożenia wynikające z zamarzających akwenów na terenie Powiatu w dniu 29.01.2014 roku na Jeziorze Górnym w Strzelcach Krajeńskich przeprowadzono ćwiczenia z zakresu ratownictwa lodowego.

W ćwiczeniach poza JRG PSP w Strzelcach Krajeńskich brały udział jednostki OSP z Drezdenka, Dobiegniewa, Starego Kurowa i Pławina. Obecne na ćwiczeniach jednostki posiadają na stanie sprzęt niezbędny do działań mających na celu ratowanie zdrowia i życia osób poszkodowanych w takich zdarzeniach, jak np. sanie lodowe, łodzie płaskodenne, pontony jak również wszelkiego rodzaju liny, uprzęże, kamizelki oraz koła i rzutki ratunkowe. 

Ćwiczenia miały na celu zmierzenie się z trudem ratowania życia i zdrowia ludzi podczas sytuacji załamania się pokrywy lodowej. Po przeprowadzeniu ćwiczeń została przeprowadzona "odprawa" w celu szczegółowego omówienia całości działań.

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie ćwiczeń oraz nadzorowanie całości działań był mł.bryg. Tomasz Górniak, funkcjonariusz KP PSP w Strzelcach Krajeńskich.  

 

red. Dh. Rafał Odwrot 

Dołącz do nas
Google+