Jak powstała nasza siedziba?

Pierwotna remiza OSP Bledzew była usytuowana w zupełnie innej części wsi niż teraźniejsza. W Bledzewie zastano budynek z trzema boksami na sprzęt, w tym jedna sikawkę konną, drabinę, kombinezony i hełmy typu niemieckiego. W 1955r. nastąpiła rozbudowa poniemieckiej remizy w związku z pozyskaniem samochodu STAR 20 ze Straży w Nowej Soli. W 1964 roku zawiązał się komitet budowy nowej remizy, gdyż lokalizacja starej uniemożliwiała rozbudowę. Budowa wiązała się z planami pozyskania nowego samochodu „STAR 26 beczka”. W roku 1969 następuje zakończenie pierwszego etapu budowy remizy. Są to dwa boksy garażowe, warsztat i dyżurka. Bledzew otrzymuje „STAR 26 beczka”. W latach 70- tych remiza zostaje rozbudowana o świetlicę i zaplecze socjalne, a także wieżę do suszenia węży. W latach 2000 dokonany zostaje remont boksów garażowych oraz dyżurki. W roku 2012 dobudowany zostaje garaż wolnostojący z blachy dla pozyskanego samochodu lekkiego Peugeot Boxer.

    Kolejne lata przynoszą następne zmiany w obrębie remzy. Siłami strażaków wykonane zostaje pomieszczenie sanitarne (łazienka + wc) obok dyżurki. Kapitalnemu remontowi, który obejmował wykonanie posadzki, wymianę instalacji elektrycznej oraz malowanie, poddana zostaje sama dyżurka. W 2015 roku część warsztatu strażacy adaptują na szatnię. Prace obejmowały wykonanie posadzki, wymianie instalacji elektrycznej i oświetlenia, malowanie sufitu i ścian oraz wykonanie szafek na umundurowanie bojowe. Remont objął także pozostałą część warsztatu. 

     Po pracach we wnętrzu remizy przyszedł czas na elewację. Dzięki dotacji uzyskanej od Rady Sołeckiej w Bledzewie pod koniec 2015 roku udałao się wyremontować jej niewielki fragment (część frontową). Wszyscy mamy nadzieję, że prace nad pozostałą częścią będą kontyuowane.

   

 

Dołącz do nas
Google+