Sztandar OSP Bledzew

Sztandar trafia w ręce pocztu OSP Bledzew.   W roku 2008 powołany został Społeczny Komitet Fundacji Sztandaru dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Bledzewie. Na jego czele sytanął nieżyjący już niestety Pan Jan Petryński. Celem Komitetu była zbiórka funduszy na zakup sztandaru dla OSP Bledzew. Pieniądze na konto Komitetu wpłynęły między innymi od mieszkańców Bledzewa (zbiórki w kościele parafialnym), od radnych Rady Gminy Bledzew, od Koła Łowieckiego "Wadera", od członków OSP Bledzew i OSP Templewo, od Nadleśnictw Międzyrzecz i Skwierzyna oraz GBS Bledzew. Kwota wpłat zamknęła się  sumą 5200,- złotych. 

   Komitet Fundacji Sztandaru zakupił sztandar wraz z gwoździami za kwotę 4222,- złotych i wystąpił z wnioskiem do Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOPS RP w Zielonej Górze o nadanie sztandaru. Pozostałe środki zostały przeznazone na organzację uroczystości wręczenia sztandaru, która odbyła się 2 maja 2009 roku. To święto dla OSP Bledzew rozpoczęło się mszą świętą. Nastęnie na rynku w centrum Bledzewa w asyście pocztów sztandarowych z innych jednostek (PSP Międzyrzecz, OSP Przytoczna, OSP Skwierzyna, OSP Templewo) Pan Jan Petryński wręczył sztandar druhnie Elżbiecie Polak reprezentującej Zarząd Wojewózki ZOSP RP, a ta przekzała go Prezesowi OSP Bledzew. Następinie sztandar trafił do rąk pocztu składającego się z członków OSP Bledzew.

   W drugiej części uroczystości nastąpiło odznaczenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Bledzewie srebrnym medalem Za zasługi dla pożarnictwa. Dekoracji sztandaru dokonała druhna Elżbieta Polak. Medale i odznaczenia wręczone zostały także członkom straży pożarnych z terenu Gminy Bledzew. Z OSP Bledzew medale otrzymali Zdzisław Wawrzyniak i Robert Darul złote, Dariusz Bartkowiak srebrny oraz Andrzej Waloszczyk i Jan Petryński brązowe.

   Sztandar OSP Bledzew jest symbolem ofiarnego działania w ochronie przeciwpożarowej na rzecz ratowania życia, zdrowia i mienia setek członków straży. Na codzień wykorzystywany jest do uświetniania uroczystości o charakterze resortowym (Dzień Strażaka, jubileusze innych jednostek), świąt religijnych (odpust w kościele p.w św. Katarzyny) czy też państwowych (Święto Niepodległości i Konstytucji 3 Maja).

Dołącz do nas
Google+