OSP Bledzew
Przekazanie sprzętu ratownictwa technicznego

Przekazanie sprzętu ratownictwa technicznego

XXI wiek zawitał do OSP Bledzew.

   Choć kalendarzowo XXI wiek zaczął się już dość dawno temu, to do Ochotniczej Straży Pożarnej w Bledzewie zawitał on 31 sierpnia br. A wszystko to stało się za sprawą odbioru zakupionego przez Zarząd Wojewódzki ZOSP RP w Zielonej Górze średniego zestawu ratownictwa technicznego marki Lukas. 

   Uroczyste przekazanie sprzętu odbyło się w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Międzyrzeczu. Biuro Zarządu Wojewódzkiego ZOSP reprezentowała dyrektor Elżbieta Polak a odbierających było sześć jednostek z terenu województwa lubuskiego. Z powiatu międzyrzeckiego obok OSP Bledzew nowoczesny sprzęt trafił do OSP Kaława.

   Koszt zakupu w/w sprzętu to kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie byłby on możliwy ze środków OSP Bledzew, dlatego tak ważne było wsparcie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska, Gminy Bledzew i oczywiście Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Zielonej Górze.

   Sprzęt ratownictwa technicznego, który był dotychczas na wyposażeniu OSP Bledzew, to urządzenia pochodzące z minionego wieku (początek lat dziewiędziesiątych XX wieku). Jego możliwości były mocno oograniczone, co miało bezpośredni wpływ na przebieg akcji ratunkowych. Nowy zestaw narzędzi to już XXI wiek. Radość strażaków jest ogromna, ale życzymy im aby używali tego sprzętu w akcjach jak najrzadziej.

Dołącz do nas
Google+