OSP Bledzew
Wizyta bledzewskich strażaków u kolegów z Niemiec.

Wizyta bledzewskich strażaków u kolegów z Niemiec.

Pieczone prosie, "wycieczki do nieba" - atrakcje festynu w Podelzig.

   Od kilku lat gmina Bledzew współpracuje z miejscowością Podelzig, leżącą kilkanaście kilometrów za zachodnią granicą Polski. W ramach tej współpracy mają miejsce coroczne wzajemne wizyty przedstawicieli lokalnych władz oraz strażaków ochotników zaprzyjaźnionych miejscowości. 26 sierpnia na zaproszenie burmistrz Podelzig do Niemiec wyjechała delegacja w skład której wchodzili przedstawiciele gminy Bledzew oraz strażacy z OSP Bledzew i OSP Popowo. Związane to było ze świętami obchodzonymi w Podelzig - święto miejscowości, dożynki oraz 30 - lecie drużyny młodzieżowej miejscowej ochotniczej straży pożarnej. Bledzewscy strażacy uświetnili obchody przyjeżdając samochodem bojowym SLRt Gaz oraz ze sztandarem jednostki.

   Po części oficjalnej uroczystości, w trakcie której złożono życzenia niemieckim kolegom i wymieniono się okoliczniościowymi upominkami, przyszedł czas na wspólną zabawę. Organizatorzy przygotowali całe mnóstwo atrakcji, więc było z czego korzystać. Spore wrażenie robiła "wycieczka" podnośnikiem strażackim na wysokość 24 metrów. Można też było spróbować pobić rekord w rzucie kaloszem. Najlepszy z bledzewskich strażaków rzucił ponad 23 metry.

   Nie było czasu na nudę, więć czas pobytu minąl wszystkim bardzo szybko. Po serdecznym pożegnaniu przez stronę  niemiecką polska delegacja udała się w drogę powrtoną, przybywając do remizy w Bledzewie późnym wieczorem. 

Dołącz do nas
Google+