OSP Bledzew
Ślub strażaka z OSP Bledzew.

Ślub strażaka z OSP Bledzew.

Strażacki ślub połączył nie tylko młodych.

   Śluby strażaków nie zdarzają się zbyt często. Ale śluby gdzie oboje młodzi są członkami OSP to już sytuacja wyjątkowa. Tak się zdarzyło 19 sierpnia br., kiedy to na ślubnym kobiercu stanęli Agata z OSP Popowo i Krzysztof z OSP Bledzew. Wydarzenie to zacieśniło i tak już bliską współpracę obu jednostek. Nie ustalono jeszcze, do której OSP należeć będą dzieci nowożeńców.

   Koleżanki i koledzy młodych z obu jednostek postarali się o szczególną oprawę zaślubin. Przed wyjściem z kościoła utworzono "tunel" z wypełnionych wodą węży strażackich, którym para młodych musiała przejść. Na końcu tunelu strażacy w galowych mundurach trzymali w górze strażackie toporki.

   Na trasie przejazdu orszaku weselnego na młodych czekały tzw. bramy zorganizowane przez druchów. Na pierwszej musieli gasić ogień, a na drugiej usuwać z drogi drzewo uniemożliwiające przejazd.  Całą drogę do domu weselnego samochód pary młodej eskortowały wozy bojowe z OSP Bledzew i OSP Popowo. Obok życzeń nowożeńcy otrzymali kwiaty i prezenty. 

Dołącz do nas
Google+