OSP Bledzew
Pożegnanie księdza proboszcza parafii Bledzew

Pożegnanie księdza proboszcza parafii Bledzew

Strażacy z OSP Bledzew pożegnali swojego "przyjaciela".

   Życie strażaków obfituje w chwile radosne i smutne. 30 lipca br. na twarzach ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Bledzewie malował się smutek, a w nie jednym oku kręciła się łza. Wszystko to spowodowane było pożegnaniem księdza Zbigniewa Zdanowicza, proboszcza parafii p.w. św. Katarzyny w Bledzewie. Wszystko to miało miejsce podczas uroczystej mszy w kościela parafialnym.

   Żegnających i dziękujących księdza było bardzo dużo. Nie mogło wśród nich zabraknąć strażaków. Przez 11 lat kapłańskiej posługi przyczynił się do zmian w jednostce OSP Bledzew. Jego pomoc w pozyskaniu środków na sztandar była wręcz nieoceniona. To właśnie proboszcz dokonał jego poświęcenia w 2006 roku. Wspierał zbiórkę środków na zakup samochodu lekkiego dla bledzewskich strażaków, co zakończyło się jego zakupem i poświęceniem. Członkowie OSP Bledzew ze swej strony dziękują ks. Zdanowiczowi za modlitwy i msze odprawiane w ich intencji. Bezpieczne powroty z akcji to bez wątpienia w dużej mierze jego "zasługa". Wśród żegnających księdza Zbigniewa byli między innymi członkowie OSP Popowo. 

   Ale też i proboszcz bledzewskiej parafii zawsze mógł liczyć na strażaków. Asytowaliśmy przy świętach i uroczystościach, zabezpieczaliśmy imprezy organizowane przez księży. Współpraca układała się niemal wzorowo, dlatego decyzja o przeniesieniu księdza do Łagowa była dla nas wielkim zaskoczeniem. Rozstajemy się z naszym, chyba możemy tak powiedzieć, przyjacielem. Ksiądz proboszcz otrzymał od strażaków okolicznościową statuetkę w kształcie serca, by pamiętał, że na zawsze pozostanie w naszej pamięci, ale przede wszystkim w naszych sercach. 

Dołącz do nas
Google+