OSP Bledzew
III Strażacki Dzień Dziecka

III Strażacki Dzień Dziecka

Świetna zabawa i nauka pod okiem strażaków.

Nauka pierwszej pomocy, zmagania w strażackim torze przeszkód, przejażdżki łodzią i quadem, konkurs plastyczny to tylko kilka z wielu atrakcji przygotowanych przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bledzewie dla dzieci uczestniczących w III Strażackim Dniu Dziecka. Impreza nad którą patronat objął Komendant Wojewódzki PSP w Gorzowie Wlkp. str. brygadier Sławomir Klusek odbyła się dzięki wsparciu Rady Sołeckiej w Bledzewie z sołtysem Zbigniewem Kulickim, Nadleśnictwa Skwierzyna, Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gorzowie Wlkp., firmie Algraf ze Skwierzyny, pana Marcina Biesiady, Komendy Powiatowej PSP w Międzyrzeczu i wielu innych osób, których wymienienie tu wszystkich jest niemożliwe.
W zabawie uczestniczyło ponad sto dzieci z całej gminy. Milusińscy mieli za zadanie zbieranie zaliczeń różnych zadań, wśród których była m. in. nauka pierwszej pomocy czy tez strażacki tor przeszkód. Po zaliczeniu wszystkich zadań należało zarejestrować swoją kartę do losowania nagród, w tym nagrody głównej – tableta. Największe emocje wśród dzieci budziło oczywiście losowanie nagród. Ale też oglądanie akcji gaśniczej z udziałem samolotu i ochotników z OSP Bledzew.
Pogoda dopisała, zaplecze gastronomiczne było obfite (kiełbaski z grilla, napoje, ciasto, kawa, napoje, szynka w cieście), moc atrakcji (dmuchane zjeżdżalnie) to wszystko sprawiło, że pięć godzin festynu minęły bardzo szybko. Uśmiechnięte twarze dzieci były największym podziękowaniem dla strażaków za zorganizowanie zabawy. I jak podkreślał Komendant Wojewódzki PSP Sławomir Klusek organizacja takich imprez ma głębszy sens, gdyż pozwala w dzieciach budzić pozytywne emocje i wpajać pozytywne wartości.

Dołącz do nas
Google+