OSP Bledzew
Obchody Dnia Strażaka

Obchody Dnia Strażaka

Msza święta, odznaczenia oraz tort dla strażaków w dniu ich święta.

  4 maja w dniu św Floriana swoje święto obchodzą strażacy. W kościele parafialnym p.w. św. Katarzyny w Bledzewie tradycyjnie odprawiona została masza święta w intencji strażaków i ich rodzin, w której wzięli udział Ochotnicy z OSP Bledzew i OSP Popowo. Brać strażacką reprezentowali przedstawiciele wszystkich grup wiekowych. Były "smerfy", byli członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, członkowie dorosłych drużyn pożarniczych i to wszystko pod sztandarem Ochotniczej Straży Pożarnej w Bledzewie. Odprawiający mszę świętą ks. proboszcz Zbigniew Zdanowicz podkreślił w trakcie homilii znaczenie działalności strażaków oraz złożył życzenia wszystkim "rycerzom Floriana" oddając ich w jego opiekę.

   Po zakończeniu mszy strażacy udali się do remizy OSP Bledzew, gdzie czekała na nich słodka niespodzianka w postaci wspaniałego i co bardzo istotne przepysznego toru, o ktory zatroszczyła się druhna Emilia Wojtaś. Przy kawie, herbacie  i smacznym cieście czas mijał bardzo szybko.

   Dzień Strażaka to okazja do przyznania wyróżniającym się druhom odzanaczeń. Jak każdego roku Zarząd OSP Bledzew wnioskował o odzanczenia i medale. Większość wniosków rozpatrzono pozytywnie i odznaczenia zostały, bądź zostaną wkrótce wręczone.

Odznaczeni z OSP Bledzew w roku 2017.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze:

Odznaka brązowa: Kamila Śrama, Aleksandra Kubicz, Zuzanna Gumiela, Maria Kowala, Mak Gumiela, Aleksandra Chłopecka.

Odznaka srebrna: Dorota Kalisiewicz, Klaudia Żmojda, Kacper Drużbiak, Igor Budziak, Piotr Wesołowski, Dominik Mucha.

Strażak Wzorowy:

Medal za Zasługi dla Pożarnictwa:

Brązowy: Katarzyna Rzepska

Złoty: Zbigniew Kowalski

Wszystkim odznaczonym gratulujemy i całej braci strażackiej życzymy wszelkiej pomyślności.

   

Dołącz do nas
Google+