OSP Bledzew
Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa ZG ZOSP RP w Bledzewie.

Turniej Piłkarski o Puchar Prezesa ZG ZOSP RP w Bledzewie.

Grając w piłkę dbają o kondycję.

   Nie samymi akcjami gaśniczymi żyje straż pożarna. Ochotnicy chętnie uczestniczą na przykład w zawodach sportowych, między inymi w piłkę nożną.  Taką możliwośc daje coroczny turniej piłkarski o Puchar Prezesa Oddziału Gminnego ZOSP RP w Bledzewie, w któym uczestniczą drużyny reprezentujące jednostki OSP z terenu gminy Bledzew. W tym roku rozegrany został 18 lutego w hali sportowej przy Gimnazjum w Bledzewie.

   Zawody rozgrywane są w trzech kategoriach: MDP chłopców, kobiet ( w tym dziewcząt) i mężczyzn. Nasza jednostka wystawiła drużyny we wszystkich kategoriach i grały one w turnieju ze zmiennym szczęściem. Zdecydowanie najlepiej spisali sie zawodnicy z drużyny młodzieżowej. Drużyna grająca w składzie MUCHA D, GUMIELA M, WESOŁOWSKI P, BUDZIAK I , BIAŁEK F, ŁYCZKO K , MATYCHOWIAK D  oraz KAMYSZEK D zajęła I miejsce, a Kacper Łyczko zdobył tytuł najlepszego bramkarza. Trochę gorzej spisała się drużyna żeńska grająca w składzie NOWACKA P ,NOWACKA I ,BARTKOWIAK D BARTKOWIAK D KUBICZ K , MŁOCHOWSKA W  oraz KALISIEWICZ D. Nasze panie stanęły na najniższym stopniu podjum zajmując trzecie miejsce w turnieju. Natomiast drużyna męska osłabiona brakiem kilku zawodników przegrała dwa mecze na inaugurację turnieju i odpadła z dalszych gier. Ostatecznie naszych druhów sklasyfikowano na VI miejscu. Skłąd drużyny męskiej przedstawiał się następująco ZYGMUNT S. RUMAN J , WINNICKI G , WESOŁOWSKI P , GAWLIK T, BIAŁEK F, MUCHA D oraz NOWACKI M.

   Wyniki choć ważne, nie są najważniejsze. Zresztą za rok będzie możliwość rewanżu. Wszyscy uczestnicy turnieju ukończyli go w zdrowiu i dobrze się bawili. Była to kolejna okazaja do intergacji środowiska strażackiego z terenu naszej gminy. 

Dołącz do nas
Google+