OSP Bledzew
Turniej Piłkarski Drużyn Rtowniczych

Turniej Piłkarski Drużyn Rtowniczych

Po raz dziewiąty spotkali się strażacy aby rozegrać turniej piłki nożnej.

Koniec lata i początek jesieni to tradycyjny już moment rozgrywania piłkarskiego turnieju drużyn ratowniczych organizowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną w Bledzewie. Już po raz dziewiąty spotkały się na parkiecie hali sportowej w Bledzewie drużyny reprezentujące jednostki OSP, komendę powiatową PSP w Międzyrzeczu oraz stowarzyszenie BOA z Bledzewa.
W tegorocznym turnieju udział wzięło pięć drużyn (nie dotarła reprezentacja OSP Skwierzyna), tak więc rozegrany on został sposobem „każdy z każdym”. Każda drużyna musiała rozegrać cztery pojedynki po 10 minut każdy. Większość spotkań miała bardzo wyrównany przebieg i były prowadzone w zdecydowanie sportowej atmosferze. Odpowiada to naczelnej idei turnieju – spotkanie integracyjne ludzi na co dzień widujących się praktycznie tylko w trakcie akcji ratunkowych.
Klasyfikacja turnieju wygląda następująco. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja PSP Międzyrzecz grająca w składzie: Szymon Winnicki, Mateusz Baran, Leszek Lis, Tomasz Czujko, Grzegorz Dembiński, Janusz Morawski, Mateusz Klimczak, oraz Sienkowski Łukasz. Drugie miejsce przypadło reprezentacji gospodarzy – OSP Bledzew (przegrana liczbą strzelonych bramek, o jedną mniej niż drużyna PSP). Najniższe miejsce na podium przypadło OSP Kęszyca Leśna. Czwarte miejsce zajęli piłkarze z Bledzewskiej Organizacji Aktywnych, a piąte miejsce przypadło ochotnikom z OSP Przytoczna. Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy trzech pierwszych miejsc dodatkowo puchary.
Po części sportowej tradycyjnie miała miejsce część rozrywkowa w postaci wspólnego ogniska przy remizie OSP Bledzew. Był czas na rozmowy nie tylko o przebiegu sportowej rywalizacji. Spotkanie zakończyło się późnym wieczorem.
Zarząd OSP Bledzew wyraża podziękowanie Dyrektorowi Gimnazjum w Bledzewie za bezpłatne użyczenie hali sportowej (już po raz dziewiąty).
Za rok X edycja turnieju. Organizatorzy postarają się o szczególną oprawę i niespodzianki.

Dołącz do nas
Google+